کوروش منصوری کیست و چرا تیونینگ منصوری تا این حد معروف است؟

 کمپانی منصوری یکی از بهترین کمپانی های تیونینگ دنیا است که توسط کوروش منصوری اداره می شود. کوروش منصوری  را می توان معروف ترین ایرانی در عرصه تیونینگ خودرو دانست. جسارت های فوق العاده او در تغییر خودروهایی که در همه جای دنیا برای خود اسم و رسمی دارند، نام را تا این اندازه ارزشمند کرده است.

 کوروش منصوری در سال ۱۳۳۹ در چالوس متولد شد و تا سنین دبیرستان در ایران زندگی کرد. پس از دوران دبیرستان کوروش منصوری به انگلستان مهاجرت کرد و به گفته خودش علاقه بسیار زیادی به سبک طراحی خودروهای انگلیسی و لوکس پیدا کرد. سپس به آلمان رفت و با تجربه هایی که در زمینه طراحی خودروهای لوکس در انگلستان پیدا کرده بود اقدام به ساخت کمپانی شخصی خود نمود.

 کوروش منصوری ابتدا شرکت ام پی دیزاین را در انگلستان راه اندازی نمود و پس از فروش آن و با تجربیاتی که از این کمپانی کسب نموده بود، برند رسمی تیونینگ منصوری را در سال ۲۰۰۱ به ثبت رسانید.

منصوری عاشق خودر های انگلیسی

 به دلیل تمرکز اکثر کمپانی های تیونینگ بر روی خودروهایی مانند بنز و بی ام و و دیگر خودروهای معمول، کوروش منصوری تصمیم گرفت بازار دیگری را انتخاب کند. او وارد رقابت با کمپانی های قدرتمند نشد. زیرا با وجود تازه تاسیس بودن احتمال شکست در برابر کمپانی های تا این اندازه معروف مانند برابوس بعید بود. به همین دلیل او بر روی خودروهای بازار انگلستان مانند خودروهای استون مارتین و رولز رویس تمرکز نمود و همین انتخاب موجب شد بسیار سریع  رشد کند و بین همه عاشقان خودرو مطرح شود.

تیونینگ منصوری

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

وی همچنین در کشور سوئیس نیز یک خط تولید دیگر راه اندازی نمود او همچنین در کشورهای زیادی مانند آمریکا ژاپن چین و کره جنوبی گالری های نمایش خودرو های خودش را دارد.

نقاط قوت تیونینگ منصوری

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت منصوری را می‌توان این دانست که برای تولید خودروهایش به هیچ شرکت یا بخش دیگری وابسته نیست و همه قطعات از جمله فیبر کربن، پلاستیک، پلی اورتان، چرم و چوب که در خودروها به کار می رود را به طور کامل در مجموعه منصوری تولید می کند. به همین دلیل می تواند هر خودرویی را متناسب با سلیقه صاحبش خصوصی سازی و شخصی سازی نماید تا هر چه بیشتر رضایت مشتریان را جلب کند.

کوروش منصوری

منصوری همچنین یک دپارتمان برای تولید رینگ های خاص آلومینیومی و فیبر کربنی دارد تا حتی در بخش رینگ هم مستقل باشد و وابسته به هیچ کمپانی دیگری نباشد.

این کمپانی همچنین در تولید برخی محصولات مانند مبلمان، خودروهای گلف، جت اسکی و برخی لوازم شخصی مانند لباس و کفش هم فعالیت دارد و با نهایت توان و قدرت در حال پیشرفت در زمینه طراحی و ساخت وسایل لوکس پیش می رود.

تاریخچه کمپانی تیونینگ منصوری

 اولین محصول کمپانی منصوری یک استون مارتین DB9 بود که هر چند چندان خوب فروش نرفت، اما پس از فروش به کوروش منصوری این نوید را داد که صنعتی که او پیش گرفته است آینده دار است و مسیر درستی را انتخاب کرده است.

یکی از مهمترین محصولاتی که منصوری را موفق کرد دومین محصول او یعنی استون مارتین ونکویش در سال ۲۰۰۵ بود که با افزایش قدرت موتور و کاهش وزن و هم چنین طراحی های ظاهری در داخل و خارج خودرو موجب شد بتواند آن را با قیمت حدود ۷۰۰ هزار دلار بفروشد و اولین موفقیت رسمی کمپانی منصوری را رقم بزند.

خط تولید سوئیس

کمپانی  راپین اسپید واقع در سوئیس که برای پورشه و رنجروور قطعات تیونینگ تولید می نمود، توسط کوروش منصوری خریداری شد و به خط تولید کمپانی منصوری در کشور سوئیس تبدیل شد.

 با شروع تولید قطعات توسط کمپانی منصوری و عدم وابستگی این کمپانی به تولید کنندگان قطعات، کمپانی به سرعت رشد پیدا کرد تا جایی که در سال ۲۰۱۰ به یکی از کمپانی های معروف در زمینه تیونینگ خودرو تبدیل شد.

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

کوروش منصوری

 منصوری در سال ۲۰۱۲ با تیونینگ خودروی لامبورگینی اونتادور توانست عنوان بهترین تیونر جهان را از آن خود کند. این عنوان یک افتخار بزرگ برای کمپانی محسوب می شود و شروعی برای معروفیت بی اندازه او در عرصه تیونینگ خودرو بود.

رولز رویس را هم منصوری رنگ میکند

تیونینگ منصوری

 منصوری در حال حاضر یکی از بهترین سالن های رنگ دنیا را در اختیار دارد تا جایی که لوکس ترین مدلهای رولز رویس و بنتلی در سالن رنگ منصوری رنگ می شوند. او همچنین یکی از بهترین دپارتمانهای طراحی و تولید فیبر کربن را در اختیار دارد و همین موارد باعث شده تا نام او در بین معروف ترین کمپانی های تیونینگ جهان درخشان باشد.

کوروش منصوری جدیدا دو مدل کامپوزیت خاص کربن را معرفی نمود که ابداع خود او هستند و برای اولین بار در جهان عرضه شده‌اند. او با این کار توانست بیش از پیش  قدرت خود را در بین دیگر کمپانی ها به نمایش بگذارد.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

تیونینگ منصوری
5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *